top of page

Narodna Biblioteka „Njegoš” iz Knjaževca raspisuje Svetosavski književni konkurs



Povodom obeležavanja 160-godišnjice rođenja velikog srpskog književnika Branislava Nušića, Narodna biblioteka „Njegoš” iz Knjaževca raspisuje 43. Svetosavski književni konkurs za najbolja ostvarenja u oblasti poezije i kratke priče. Tema ovogodišnjeg konkursa inspirisana je citatom iz Nušićeve „Autobiografije”: Svakoj pojavi u životu pristaje znak pitanja.


Ovaj konkurs poziva sve zainteresovane autore sa srpskog govornog područja da svojim radovima doprinesu očuvanju književne baštine i kreativnog izraza, dok kroz teme istražuju Nušićeve misaone motive i životna pitanja.


Pravila konkursa:


Broj radova:


Jedan autor može poslati najviše tri pesme ili jednu kratku priču, pri čemu kratka priča ne sme biti duža od 20 kucanih redova.


Pravo učešća:


Konkurs je otvoren za sve autore koji pišu na srpskom jeziku, bez obzira na starosnu dob.


Način slanja radova:


Radovi se šalju u tri primerka, pod šifrom. Rešenje šifre (ime i prezime autora, kratka biografija, adresa ili škola, broj telefona) dostavlja se u posebnoj koverti koja se prilaže uz rad.


Odabir kategorije:


Na koverti obavezno navesti oblast u kojoj se konkuriše: poezija ili kratka priča, kao i starosnu grupu – mlađi od 15 godina ili odrasli autori.


Rok za dostavljanje:


Radove je potrebno dostaviti do 18. decembra 2024. na adresu: Narodna biblioteka „Njegoš”, Branka Radičevića 1, 19350 Knjaževac.


Nagrade: Narodna biblioteka „Njegoš” dodeliće tri nagrade i pohvale u sledećim kategorijama:


- Poezija u konkurenciji odraslih

- Kratka priča u konkurenciji odraslih

- Poezija u konkurenciji mlađih od 15 godina

- Kratka priča u konkurenciji mlađih od 15 godina


Zbornik radova:


Nagrađeni radovi biće štampani u posebnom zborniku koji će biblioteka izdati.


Rezultati konkursa:


Imena dobitnika biće objavljena u januaru 2025. godine.


Pozivaju se pisci, pesnici i ljubitelji književnosti da se prijave na konkurs, doprinesu ovom posebnom kulturnom događaju i obeleže sećanje na Branislava Nušića kroz moć pisane reči.



Σχόλια


bottom of page